Fishboard to odmiana klasycznej deskorolki, która cieszy się ogromną popularnością. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi przypominającemu rybę. Wpływa on nie tylko na nazwę, ale też sprawia, że poruszanie się na niej po mieście jest niezwykle łatwe. Dlatego jej zwolenników stale przybywa i coraz więcej osób przekonuje się do tego środka transportu. Jazda na fiszce nie wymaga specjalnych umiejętności, ale warto się odpowiednio przygotować do jazdy. Co więc warto wiedzieć, zanim zaczniemy przygodę z deskorolką fiszką?

Na co zwracać uwagę przy zakupie deski fiszki?

Dla początkujących najtrudniejszym zadaniem jest zakup odpowiedniej deskorolki. Jednak nie jest to takie trudne zadanie, wystarczy tylko pamiętać o kilku aspektach. Dzięki temu zakupiony sprzęt z pewnością spełni wszystkie potrzeby osoby, która będzie na niej jeździć. Na co więc należy zwrócić uwagę?

Na początku powinniśmy określić, czy wolimy mniejszą deskorolkę, a może nieco większa lepiej się sprawdzi w naszym przypadku. W tym przypadku możemy zdać się na nasze preferencje, nieco trudniej jest z szerokością. Ten czynnik powinniśmy dopasować do rozmiaru naszej stopy. Standardowa szerokość deski fiszki to 6 cali. Jeżeli mamy rozmiar powyżej 43, to warto pomyśleć o nieco szerszej desce. Natomiast najpopularniejszym materiałem jest tworzywo sztuczne, które sprawia, że deska fiszka jest wytrzymała, elastyczna i lekka.

Jak poruszać się na desce fiszce?

Zakup pierwszej deski już za Tobą, teraz przyszła pora na pierwszą jazdę. Warto pamiętać, że taka przejażdżka nie różni się zbytnio od tej na klasycznej desce. W obydwu przypadkach najważniejsze jest wyczucie równowagi. Należy stawać na niej na lekko ugiętych nogach i przenosić ciężar ciała na przednią stopę. Tylna noga po odepchnięciu się od podłoża, powinna się znajdować pomiędzy ogonkiem, a tylnymi śrubami. Jak rozpoznać, którą nogę stawiamy z przodu, a którą z tyłu? Z przodu należy umieścić dominującą nogę, u osób praworęcznych będzie to prawa.

Skręcanie na desce fiszce również nie różni się zbytnio od tego na zwykłej deskorolce. Sposób jej wykonania sprawia, że bez problemu będziemy mogli skręcać zarówno w prawo, jak i lewo. Jak to robić? Wystarczy stać na lekko ugiętych nogach i przechylać się na palce lub pięty. Kierunek skrętu zależy oczywiście od tego, którą nogą wykonamy manewr.

A co z hamowaniem?

Prawidłowa jazda na deskorolce jest bardzo ważna, ale nie można też zapominać o hamowaniu. W końcu bez tego nie będziemy w stanie poruszać się bezpiecznie. Nie jest to trudna czynność! W tym celu należy szurać nogą po podłożu, aby stopniowo zmniejszyć prędkość. Jeżeli natomiast jedziemy wolno, to bez problemu możemy zeskoczyć z deski, a tylną nogą nacisnąć na wygięty nosek. To ułatwi złapać ją w locie po zejściu na podłoże. Na początku warto poćwiczyć hamowanie w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć zagrożeń na drodze. Podczas nauki warto dobrze wyczuć deskę i określić, ile siły nam będzie potrzebnej do wykonania konkretnych manewrów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie