Spodnie to nieodłączny element męskiej garderoby, które noszone są przez nas na co dzień. Często jednak nie zwracamy uwagi na to jakie spodnie kupujemy oraz w jaki sposób utrzymują się one idealnie w naszym pasie.

Tymczasem populary pasek nie jest jedynym rozwiązaniem, które możemy wykorzystać. Warto zdawać sobie z tego sprawę i nauczyć się jak elegancko nosić spodnie by wyglądać perfekcyjnie w każdej sytuacji.

Spodnie ze szlufkami – popularne i na każdą okazję

Najpopularniejsze są wciąż spodnie ze szlufkami, które dopasowujemy za pomocą paska. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten rodzaj spodni nie wymaga bowiem szycia na miarę i jest dostępny w każdym sklepie z męską odzieżą. Spodnie ze szlufkami oferowane są zarówno w codziennej, jak i eleganckiej wersji, dzięki czemu każdy mężczyzna może znaleźć coś dla siebie.

Jak dobrać odpowiedni pasek?

Aby spodnie męskie ze szlufkami mogły prezentować się dobrze konieczny jest także wybór odpowiedniego paska, który utrzyma je na miejscu. Jak znaleźć taki pasek? Przede wszystkim warto iść w klasyczne rozwiązania i zadbać o to, by w naszej szafie znalazły się eleganckie, skórzane paski w stonowanych kolorach. Nie należy się jednak obawiać również mocniejszych akcentów kolorystycznych, które dobrze sprawdzą się np. podczas wyjścia ze znajomymi. Wybierając pasek zawsze zmierzmy szlufki spodni, które chcemy ubrać – zbyt wąski będzie wyglądał bowiem karykaturalnie.

Boczne regulatory wracają do łask

Kolejnym rodzajem spodni, na które warto zwrócić uwagę są spodnie z bocznymi regulatorami, które wszystkie są po obu bokach spodni. Najczęściej tego typu rozwiązania możemy znaleźć w spodniach szytych na miarę, choć nie tylko. Tego rodzaju spodnie pozbawione są szlufek i idealnie przylegają do ciała co sprawia, że prezentują się niezwykle efektownie.

Elegancja spodni na szelkach

Wydawać by się mogło, że szelki to relikt przeszłości, z którego obecnie nikt nie korzysta. Nic bardziej mylnego. Szelki stają się bowiem obecnie coraz bardziej popularne i są wykorzystywane między innymi po to, aby spodnie garniturowe doskonale leżały na ciele. Szelki mogą pełnić również funkcję ozdobną – szczególnie wtedy gdy posiadają szerokie paski. Nic więc dziwnego, że są chętnie wykorzystywane między innymi przez panów młodych.

Dobieraj spodnie do okazji

Jak widzisz, eleganckich sposobów noszenia spodni jest naprawdę sporo. Warto jednak pamiętać, żeby nie dać się zwariować, ponieważ liczy się przede wszystkim nasz komfort i wygoda. Dlatego też warto wybierać sposób noszenia spodni, który będzie dopasowany do naszej aktywności a także całości stylizacji. Nie da się bowiem ukryć, ze łączenie szelek ze sportową bluzą nie jest najlepszym pomysłem. Niemniej jednak elegancki mężczyzna powinien mieć w garderobie coś więcej niż jedynie spodnie ze szlufkami.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz większa liczba mężczyzn zwraca baczną uwagę na to jak wygląda i śledzi nowinki modowe. Z tego właśnie powodu popularność spodni na szelkach oraz tych z bocznymi regulatorami rośnie. Warto to wykorzystać i zdecydować się na zakup tego typu spodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie