Najlepsze monitory gamingowe
Najlepsze monitory gamingowe

Jak wybrać gamingowy monitor od 1000 do 1500 zł? To nie takie proste, gdyż wpływ na jakość i cenę mają różne czynniki. W tym materiale znajdziesz zestawienie monitorów według swoich cech, które mogą być ważne dla ciebie (jeśli nie chcesz przejrzeć całego asortymentu). Zaraz po tym wykresie możesz skorzystać z poniższej listy ogólnych cech, które pozwalają na dokładniejszy podział obrazu na obszar ewentualnych monitorowych potrzeb.

Najlepsze monitory gamingowe

Jak każdy inny monitor, pozwala ci używać komputera. Monitor dla graczy jest specyficzny jednak, ponieważ umiejętnie łączy w sobie cechy wysokiej jakości obrazu i odpowiedniego doboru technologii. Monitor gamingowy to konieczność dla miłośników elektronicznej rozrywki, którzy pragną mieć najlepszy sprzęt do ich ulubionych gier. Monitor powinien spełniać ograniczenia gruntownej konfiguracji systemu operacyjnego i umożliwiać bezproblemową rozgrywkę. W tym celu optymalna jakość obrazu i odpowiednie parametry, takie jak odpowiadająca rozdzielczość, szybkość reakcji na ruch obrazu oraz profesjonalny czujnik dotykowy lub magiczne pióra – to wszystko sprawia, że można czerpać z gier większą przyjemność.

Jaka matryca oraz rozdzielczość będzie najlepsza w monitorze gamingowym?

Najistotniejszym czynnikiem decydującym o wyborze ekranu do gier jest matryca. Istnieje tyle rodzajów matryc, że trudno się do nich przyczepić – monitor  gamingowy korzysta z popularnej TN (Twisted Nematic) i innych wersji TN, a także matryc IPS (In-Plane Switching), PLS (Plane-line Switching) oraz VA (Vertical Alignment). W doborze matrycy równie ważne jak rozmiary są jej cechy. Najlepsze matryce przysłaniają ekran, dzięki czemu nawet podczas gry w ułamku sekundy światło słoneczne już nie może wpłynąć na Twoją gra. Dzięki temu zawsze będziesz mógł komfortowo oglądać filmik czy grę przy włączonej lampie lub naprzeciwko okna.

Jednym z podstawowych parametrów ekranu jest rozdzielczość, a ta powinna być możliwie największa, ale też dostosowana do przekątnej wyświetlacza. Rozdzielczość jest mierzona w punktach. Większa rozdzielczość oznacza więcej pikseli na cal i kiedy jesteśmy w stanie oglądać więcej szczegółów, zwiększa to nasze odnalezienie szczegółów na ekranie. Najczęściej spotykane parametry monitorów to 16:9 oraz 21:9.

Monitory z zakrzywionym ekranem

Od jakiegoś czasu na rynku pojawił się wynalazek, jakim jest monitor z zakrzywionym ekranem. Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna i dlatego też kolejne urządzenia są dopracowywane. Niewielki monitor z zakrzywionym ekranem – nazywany także VR Boxem – wciela nas w świat gier, uodparnia nas na monotonię i zapewnia sporo rozrywki. Monitor do gier zakrzywiony to jedna z najmodniejszych opcji na rynku. Zwraca bowiem uwagę niezwykle wysoką obrazowością i kontrastem. Mimo to, nie sprawdzi się to wszędzie – przede wszystkim wtedy, gdy lubimy siedzieć przed monitorem nie w pojedynkę, ale ze swoimi znajomymi. Warto jest też skorzystać z rankingów monitorów gamingowych https://www.gram.pl/artykul/monitor-gamingowy-do-1000-zl-jaki-kupic-ranking-2021, w których znajdziesz te produkty w oczekiwanej przez Ciebie cenie do 1000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie