Loafersy, często nazywane mokasynami, są to eleganckie, męskie buty, zwykle wykonane z naturalnej skóry licowej. Jest to rodzaj obuwia z krótką, odsłaniającą kostkę cholewką i z charakterystycznym paskiem, wszytym w poprzek, za który w latach trzydziestych chowano jednopensówkę. Moneta ta była zazwyczaj używana do aparatu telefonicznego. Stąd też wzięła się nazwa najpopularniejszego modelu, czyli penny loafers.

Do jakich męskich stylizacji pasują loafersy?

Loafersy to buty zaliczane do modnego trendu smart casual. Stanowią one świetny wybór na lato, w szczególności, jeśli zostaną założone do klasycznego garnituru. Oczywiście naturalny materiał, którym zdecydowanie jest skóra, daje gwarancję wygody, wytrzymałości, a także podkreśla klasyczny styl i elegancję. Niezmiennie od wielu dekad bardzo modne oraz niezwykle szykowne są modele loafersów z gładkiej skóry licowej. Natomiast buty zamszowe to odpowiedni wybór do mniej formalnych strojów. Dobrze prezentują się skomponowane z jeansami oraz jasną koszulą, oraz z klasycznymi spodniami w typie chinos, koszulą i marynarką.

Spośród różnych modeli loafersów najczęściej wybierane są penny loafers, które cechują się specyficznym paskiem na przodzie, wszytym w poprzek buta. Pierwotnie posiadał on w środku niewielki otwór na jednopensówkę. Do innych rodzajów tego typu obuwia zaliczają się między innymi: oxford loafers, pump loafers, tassel loafers, kiltie loafers, slipper loafers, czy też driving shoes.

Model oxford loafers doskonale wygląda założony zarówno do zwyczajnych jeansów, jak i do garnituru. Buty typu boat shoes świetnie pasują założone do wąskich spodni typu rurki, do spodni khaki, a nawet do szortów. 

Natomiast klasyczne penny loafers noszone bez skarpet, lub z niewidocznymi stopkami, także nadają się do nieformalnych strojów.

Dlatego też, jeśli należysz do mężczyzn, ceniących sobie wysoką jakość, wygodę oraz doskonałą prezencję, to buty typu loafers będą najlepszym wyborem.

Wiele ciekawych modeli tych wyjątkowych półbutów, wykonanych z naturalnej skóry licowej można zakupić nie tylko w stacjonarnych sklepach obuwniczych, ale również w internetowych hurtowniach obuwia. Dzięki temu możemy skorzystać z atrakcyjnych okazji, które często oferują hurtownie butów i zaopatrzyć się w świetne buty, w bardzo dobrej cenie. Aby skorzystać z atrakcyjnych wyprzedaży i nieco zaoszczędzić, musimy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzić w internecie oferty wybranych hurtowni. Często końcówki serii są przeceniane i można trafić na autentyczne okazje.

Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie