Auto części kupione z głową

Z każdym rokiem w Polsce przybywa duża ilość samochodów, w tym roku również pomimo pandemii, liczba sprowadzonych z zagranicy pojazdów nie uległa znacznemu obniżeniu. Posiadanie auta to nie tylko wydatki związane z ubezpieczeniem i paliwem, ale również wymianą auto części, które od czasu do czasu musimy zakupić.

Dotyczy to zarówno auto części, które uległy awarii, jak i również takich, które się eksploatują. A nie wątpliwie zarówno w pierwszym, jak i również drugim przypadku jest to bardzo duże obciążenie dla domowego budżetu.

Naprawa auta z użyciem oryginalnych części

Jak nie przepłacić za części do auta?

Oczywiście można kupować oryginalne auto części w specjalnych autoryzowanych serwisach, ale warto wtedy pamiętać o tym, że ceny w tych miejscach, mogą być bardzo wysokie, a w niektórych przypadkach nawet zaporowe. Można również korzystać z oferty sklepów stacjonarnych i internetowych. Niestety te pierwsze mogą stanowić dla nas pewne ograniczenie, ponieważ są one dostępne jedynie w określonej lokalizacji, a te drugie wielokrotnie przedstawiają tylko ofertę jednego sklepu. Jak doskonale można zauważyć rynek części samochodowych, jest ogromny. Największy wybór części samochodowych w atrakcyjnych cenach można znaleźć na Allegro, gdzie dobór części można uprościć do wybrania pojazdu, do którego dana część pasuje.

Wysoka jakość części samochodowych

Cena nie jest jedynym wyznacznikiem w wyborze auto części. Przy zakupie części do auta należy pamiętać również o jej jakości, bowiem nie w każdym sklepie cena przekłada się na jakość produktu, a jakość produktu na cenę. Bywają sklepy, które oferują niskiej jakości zamienniki w cenach, w których można kupić oryginalne części do samochodu, co wielu laików motoryzacji może wprowadzić w błąd. Jakość części odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza w przypadku ich wymiany, ponieważ ich stan bezpośrednio odpowiada za bezpieczeństwo osób, jakie znajdują się w pojeździe, np. części znajdujące się w układzie hamulcowym, układzie kierowniczym, oraz układzie zawieszenia.

Odpowiedni dobór części do samochodu

Nie bez znaczenia jest również nieoceniona pomoc pracowników sklepu, którzy służą radą i właściwym dobraniem auto części do naszych pojazdów, ale równie ważny jest także szeroki wybór, ponieważ nawet najlepszy specjalista, nie będzie nam w stanie pomóc i sprzedać produkt, którego nie posiada na stanie. Najczęściej jest tak, że kupuje się kilka części jednocześnie, dlatego warto korzystać z miejsc, w których możemy wykonać kompletne zakupy. Jest wiele sklepów, które umożliwiają wyszukanie i zakup zamienników po numerach katalogowych. Dzięki tej funkcji mamy pewność, że tak dobrane części będą pasować do modelu naszego samochodu.

naprawa pojazdu w warsztacie z użyciem zamienników

Gdzie najtaniej i bezpiecznie kupić auto części?

Bardzo często części dostępne w sklepach stacjonarnych, ASO i internecie, pochodzą od tego samego producenta, jednak cena okazuje się często znacznie niższa tam, gdzie sprzedaje się części więcej i jest większa konkurencyjność sprzedawców.

W wielu przypadkach oferta cenowa dotycząca auto części przedstawiona przez ASO niemal dwukrotnie przewyższa tą internetową lub sklepową. Zdecydowanie najtańsze części do auta można zakupić w internecie. Różnica pomiędzy internetem a sklepem stacjonarnym w niektórych przypadkach może wynosić nawet kilkaset złotych. Dla jednych mogą to nie być oszałamiające kwoty, ale dla innych może to być równowartość wymiany oleju silnikowego, zakupu jakiegoś filtra, czy kosztu mechanika. Ponadto kupując np. na Allegro, można dodatkowo zaoszczędzić, wybierając oferty z monetami, które następnie mogą nam posłużyć do opłacenia kolejnych zakupów.. Mając na uwadze, że części samochodowe często kosztują kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, można zaoszczędzić na kosztach związanych z dostawą, robiąc zakupy powyżej 40zł, serwis Allegro umożliwia skorzystanie z opcji SMART, co czyni zakupy jeszcze bardziej opłacalnymi.

Bezpieczne zakupy

Agresywny styl jazdy, stłuczki, a co gorsza wypadki lub po prostu zwykła eksploatacja samochodu, często są powodem tego, że kierowcy muszą co jakiś czas poświęcić trochę środków i czasu na zakup oraz wymianę poszczególnych auto części. Zazwyczaj rodzi się wtedy pytanie, gdzie najlepiej dokonać ich zakupu. Skąd mieć pewność, że dany produkt jest wysokiej jakości?

Jest w internecie miejsce, gdzie z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy to, czego szukamy. Ceny są niskie, a bezpieczeństwo transakcji wysokie. Bez problemu zwrócimy tam towar lub wymienimy na inny, jest także możliwość kontaktu ze sprzedającym, a na dodatek w wielu przypadkach przesyłka i zwrot jest darmowy.

Tym miejscem jest Allegro. Mnogość sprzedawców, duży wybór, dobre ceny, możliwość zakupu części oryginalnych, zamienników wysokiej jakości oraz części używanych w dobrym stanie, wszystkie te rzeczy sprawiają, że warto tam szukać auto części. Aktualnie na allegro dobór części można uprościć do wybrania modelu pojazdu, do którego część pasuje, jest to niezwykłe ułatwienie dla kupującego, dzięki czemu kupienie zamienników lub oryginalnych części jest dużo łatwiejsze. Szeroka oferta sprawia, że z powodzeniem kupimy o wiele tańsze części niż w sklepach stacjonarnych i ASO, nie tracąc przy tym jakości. Dodatkowym atutem allegro są opinie wystawiane sprzedawcom, które pomagają dokonać trafnego wyboru.

Liczba miejsc, w których można zakupić części, jest bardzo duża, a wyboru można dokonać spośród:

  • sklepów internetowych,
  • sklepów stacjonarnych,
  • autoryzowanych stacji obsługi.

Coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w internecie z uwagi na szeroki dostęp do asortymentu, bezpieczeństwo transakcji, łatwą możliwość wymiany i zwrotu części, a także w wielu przypadkach darmową przesyłkę. To wszystko sprawia, że użytkownik nie tylko oszczędza czas, ale także swoje pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie