Minidyktafony to coraz popularniejsze urządzenia, które sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Miniaturowe sprzęty nadają się nie tylko do szpiegowania, ale użyteczne są też w życiu codziennym, sprawach zawodowych czy przy kontroli osób i zwierząt.

Dyktafony szpiegowskie dzielą się na dwie grupy. Jedna to miniaturowe urządzenia, które bardzo łatwo ukryć. Drugie przypominają elementy wyposażenia biura czy mieszkania, błyskawicznie wtapiające się w otoczenie. Jakie urządzenie powinieneś wybrać i do czego je wykorzystać?

Dyktafon szpiegowski – wiele możliwości

Czym jest dyktafon szpiegowski? Urządzenie jest dość niezwykłe. Jego podstawową funkcją jest oczywiście nagrywanie dźwięku, podobnie jak standardowy element do tego przeznaczony. W przeciwieństwie do niego, budowa takiego minidyktafonu pozwala przede wszystkim na bardzo dyskretną rejestrację. Z łatwością można je ukryć i przemycić na miejsce nagrania.

Ważne w dyktafonach szpiegowskich jest nagrywanie bardzo dobrym mikrofonem. Nie wiadomo gdzie znajdzie się takie urządzenie i z jakiego miejsca będzie nagrywać dźwięk. Czuły mikrofon zbiera więc fale dźwiękowe z wielu metrów. Dodatkowo świetna jakość pozwala na późniejsze łatwe zrozumienie nagranych słów.

Profesjonalne dyktafony szpiegowskie charakteryzują się też rozbudowanymi funkcjami, jednocześnie intuicyjną i prostą obsługą. Wszystko po to, żeby w newralgicznym momencie można było szybko zarządzać jego działaniem. Stąd włączenie funkcji nagrywania, kiedy dyktafon rozpozna mowę lub wyłączenie jej gdy zapadnie cisza. To przemyślane opcje, pozwalające zaoszczędzić baterię. Jej pojemność i tak jest wysoka, gdyż nagrywanie w ukryciu wymaga szybkiej reakcji i ciągłego dostępu do urządzenia – bez obaw o ewentualnie wyładowany akumulator.

Jak wyglądają dyktafony szpiegowskie?

Minidyktafony dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to malutkie urządzenia, które bez problemu schowasz w ubraniu lub torebce. Druga grupa przypomina elementy codziennego użytku. Skupmy się na początku na tej pierwszej.

Niektóre sprzęty do rejestracji głosu są wyjątkowo małe, a przy okazji mają bardzo rozbudowane funkcje. Tak jest np. w przypadku profesjonalnego rejestratora wyglądającego jak mały pendrive. Ma on bardzo długi czas pracy (na jednym ładowaniu pozwala nagrywać nawet do 50 godzin), funkcję VOX (nagrywa wyłącznie dźwięk, z pominięciem ciszy), a także bardzo krótki czas ładowania (około 3 godzin). Oczywiście o takich rzeczach jak bardzo profesjonalny mikrofon nie musimy nawet wspominać.

Profesjonalny dyktafon może wyglądać np. jak pendrive

Grubsze urządzenie niekiedy trudno jednak ukryć. Wtedy przyda się hiperpłaski rejestrator z bardzo profesjonalnym zapleczem funkcji. Co więcej, w przypadku ewentualnej dekonspiracji ma on również funkcję pendrive’a. Płaska obudowa takiego dyktafonu pozwala ukryć go w marynarce lub niewielkiej torebce. Ogromna pamięć (8GB) pozwala nagrywać nawet 100 godzin rozmów. Tego typu dyktafon uruchamia nagrywanie na dźwięk rozmowy lub jednym, bardzo łatwo dostępnym włącznikiem.

Płaski dyktafon można schować praktycznie wszędzie, bez obaw o dekonspirację.

Jeżeli chcesz bardziej ukryć swój dyktafon to możesz skorzystać z drugiej grupy – rejestratorów podobnych do urządzeń codziennego użytku. Wśród nich są m.in. długopisy, ładowarki do telefonu, listwy zasilające, kluczyki do samochodu, zegarki, zawieszki czy powerbanki! Wszystkie posiadają bardzo czułe mikrofony i rozbudowane funkcje.

Jakie jest przeznaczenie takiego dyktafonu?

Dyktafony szpiegowskie nie muszą służyć koniecznie do szpiegowania. Ich możliwości są naprawdę ogromne. Świetnie nadadzą się do pracy dziennikarzy, którzy nie chcą krępować rozmówcy widokiem rejestratora (nie musi być to dziennikarstwo śledcze!). Minidyktafony nadają się też dla właścicieli firm (w celu kontrolowania swoich pracowników) lub podczas zapisywania ważnych rozmów biznesowych, (aby później je odtworzyć, w przypadku ewentualnych wątpliwości).

Nie oznacza to, że dyktafony szpiegowskie są przeznaczone tylko do pracy zawodowej. Nagrania z tych urządzeń mogą służyć jako dowody w sprawie (np. przy rozwodzie lub w celu rejestrowania przestępstwa). Zatroskani rodzice mogą w ten sposób skontrolować swoje dzieci, a i opiekowanie się osobami starszymi będzie łatwiejsze. Szybko przekonasz się też, czy opiekunka twojej babci jest naprawdę osobą godną zaufania. Wszystko dyskretnie (np. dzięki rejestratorowi w postaci gustownej broszki).

Minidyktafony sprawiają, że świat staje się dużo prostszy. Wykorzystaj ich możliwości na swój własny sposób!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie