Osób borykających się z nadmierną utratą włosów jest coraz więcej. Problem łysienia dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Rzednące włosy są przyczyną utraty pewności siebie, a także utraty poczucia atrakcyjności. Na szczęście dzięki nowatorskiemu przeszczepowi włosów możliwe staje się odzyskanie bujnej i lśniącej czupryny.

Jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów przy pomocy innowacyjnego urządzenia Artas iX dedykowany jest w szczególności osobom, które borykają się z łysieniem androgenowym. U mężczyzn najczęściej schorzenie to objawia się powstawaniem zakoli. U kobiet włosy zaczynają zaś rzednąć na samym czubku głowy. Za główną przyczynę łysienia androgenowego należy uznać nadmiar męskich hormonów w organizmie.

Lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu nie jest długa i obejmuje jedynie kilka przypadków. Zabiegu nie będzie można przeprowadzić u osób, które mają problem z krzepliwością krwi, uczulenie na środek znieczulający, stany zapalne na skórze głowy czy też choroby ogólne o dosyć ciężkim przebiegu. Jako przykład takich schorzeń można podać cukrzycę czy choroby krążenia. Przeciwwskazaniem może być również przyjmowanie niektórych leków, choć lekarz może zalecić ich chwilowe odstawienie i zezwolić na zabieg. Zabiegu nie można wykonać także wtedy, gdy na skórze głowy pacjenta brakuje miejsc ze zdrowymi włosami. Brak miejsc ze zdrowymi włosami uniemożliwi bowiem pobranie mieszków włosowych i przeszczepienie ich w inne miejsce na skórze głowy.

Na czym polega przeszczep przy użyciu robota?

Centrum laseroterapii Elite oferuje usługę przeszczepu włosów przy pomocy robota (http://www.elite.waw.pl/przeszczep-wlosow-Artas-iX/). Zabieg wykonywany jest przez urządzenie Artas iX, ale dla bezpieczeństwa asystuje przy nim lekarz. Robot pobiera ze zdrowej skóry głowy mieszki włosowe, a następnie umieszcza je na obszarze skóry głowy objętym łysieniem. Pacjent podczas zabiegu jest znieczulony miejscowo, a sam zabieg trwa maksymalnie osiem godzin. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczające jest przeprowadzenie jednego zabiegu.

Po wykonaniu przeszczepu włosów należy przygotować się na okres rekonwalescencji, który trwa nie dłużej niż dwa tygodnie. Ból po zabiegu przeszczepu włosów niemalże nie jest odczuwalny przez pacjenta. Może on od razu wrócić do wykonywania codziennych zajęć, ale koniecznie należy wówczas uważać na to, by nie doprowadzić do zakażenia drobnych ranek powstałych na skórze głowy po przeszczepie. Dobrym rozwiązaniem będzie również unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Należy nie martwić się tym, że przeszczepione włosy wypadają. Po kilku miejscach wyrastają bowiem nowe, silne cebulki włosowe. Największe efekty są zauważalne już po upływie sześciu miesięcy od zabiegu. Odrastające włosy są zdrowe, lśniące i jest ich naprawdę bardzo dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie