Mikropigmentacja skóry głowy jako sposób na łysienie

Każdy chociaż raz w swoim życiu dostrzegł kępki wypadających włosów. Wiele osób w takim momencie często panikuje i przywołuje najczarniejsze myśli. Jednak jest to całkiem normalne – przeciętny człowiek traci dziennie od 50 do 100 włosów, szczególnie podczas ich mycia.

Jeśli włosy wypadają w zdecydowanie większej ilości należy zgłosić się do lekarza. Takie objawy mogą oznaczać początek łysienia skóry głowy. Najczęstszym rodzajem wypadania włosów jest łysienie antrogenowe.

Jak leczyć łysienie skóry głowy?

Do procesu leczenia łysienia należy odpowiednio się przygotować. Taka osobowa powinna:

  • zainwestować w dobrej jakości szczotki oraz grzebienie, które nie będą podrażniać skóry głowy. W tym czasie niewskazane jest tapirowanie włosów,
  • ograniczyć stosowanie wszelkiego rodzaju pianek, odżywek, żeli – nadmierne stosowanie wielu specyfików w tym samym czasie może doprowadzić do stanu zapalnego skóry głowy
  • codziennie myć głowę przy korzystaniu z odpowiedniego szamponu dostosowanego do obecnego stanu skóry głowy. Woda nie powinna być zbyt ciepła, ani zbyt gorąca.
  • uzupełnić swoją dietę w potrzebne minerały oraz witaminy. Rekomenduje się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców.

Kiedy te działanie nie przyniosą rezultatu należy sięgnąć po sprawdzony i dający stuprocentową skuteczność środek, którym jest mikropigmentacja skóry głowy. Obecnie wybór takiego zabiegu na rynku medycyny estetycznej jest bardzo szeroki, a zgodnie z opiniami klientów najbardziej polecane jest wykonanie zabiegu w Klinice SMP, działającej w kilku miastach w naszym kraju.

Czym właściwie jest mikropigmentacja skóry głowy?

Jest to zabieg, który polega na wprowadzaniu pigmentu na skórę głowy. Po zakończonym zabiegu pigmenty na głowie wyglądają jak krótko ścięty włos. Proces mikropigmentacji skóry głowy jest przeznaczony dla wszystkich bez względu na płeć czy rodzaj łysienia. Metoda sprawdza się w każdym wypadku. Aplikacja pigmentu jest wprowadzana w miejscu pozbawionych włosów lub znacznie przerzedzonych. Zabieg jest również doskonałą alternatywą dla osób, które chcą zagęścić swoje włosy.

Mikropigmentacja włosów jest zazwyczaj podzielona na trzy serie, po których efekt jest widoczny oraz utrzymuję się przez kilka lat. Z czasem pigment może przybrać odcień szarości. W takim wypadku można ponowić zabieg dla zapewnienia lepszych efektów.

Mikropigmentacja głowy – zalety oraz możliwości

Wykonanie takiego zabiegu daje możliwość ukrycia łysienia na czubku głowy. Te schorzenie jest kwestią bardzo wstydliwą w większości dla mężczyzn, którzy znacznie częściej niż kobiety się z tym spotykają. Tacy ludzie czują się starsi a ich poczucie własnej wartości znacząco maleje. Wspomniany zabieg często dla takich osób jest wielką szansą na odmłodzenie się oraz odzyskanie dawnej formy psychicznej.

Kolejnym również wstydliwym rodzajem łysienia jest te na zakolach głowy. Tak jak poprzednio opisywany przypadek – ten też dotyczy w większości mężczyzn. Łysienie w miejscu zakoli jest bardzo uciążliwe. Natomiast dzięki mikropigmentacji skóry głowymężczyźni mogą odzyskać wyprofilowaną oraz atrakcyjną linie włosów.

Najczęstszym schorzeniem, na które cierpią zarówno kobiety jak i mężczyźni jest łysienie plackowate. Chorzy próbują chować głowę pod różnymi nakryciami głowy, ponieważ ten rodzaj jest bardzo widoczny. Kliniki SMP doskonale radzą sobie i w tym przypadku. Pigment nakładany jest dokładnie w tych miejscach, w których występują braki.

Jedynym z najmniej spotykanych typów wspomnianej choroby jest przerzedzenia włosów. Na tą chorobę w znacznej mierze są narażone kobiety. Cykl zabiegów mikropigmentacji skóry głowy zagęszcza przerzedzone miejsca, a kobiety nie muszą ograniczać się do noszenia krótkich fryzur – etapowy zabieg doskonale sprawdza się również na długich włosach.

Zainteresowałeś się zabiegami mikropigmentacji skóry głowy? Odwiedź stronę https://klinikasmp.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie