Czas otwierania prezentów świątecznych

Prezent dla trzylatka stanowi przedmiot Twoich rozważań w ostatnim czasie? Nie wiesz jaki upominek będzie odpowiedni dla małego dziecka? Wydaje się, że Twojemu synkowi, córeczce, małemu bratankowi czy siostrzenicy niczego już nie potrzeba i dlatego trudno jest Ci określić, jakie rodzaju podarunek może być pożyteczny? W dzisiejszym artykule poruszamy problematykę prezentów dla dzieci, więc nasze porady mogą okazać się bardzo pomocne.

Prezenty świąteczne trzylatków

Prezenty dla 3-latka – czego unikać?

Prezent dla trzylatka powinien być odpowiednio dobrany do wieku dziecka. W związku z tym należy określić, jakich podarunków powinno się unikać. Warto wziąć pod uwagę również inne okoliczności. Trzyletnie dziecko może oderwać część zabawki i połknąć je, a w przypadku gdy w domu są jeszcze inne, młodsze dzieci – narazić je na podobne niebezpieczeństwo. Malutkie elementy w zabawce przekreślają ją z listy prezentów. Wybierając zabawki dla trzylatka, warto pamiętać również, iż dziecko w tym wieku ma różne lęki. Zazwyczaj wśród dzieci w wieku trzech lat dominują lęki wizualne — boją się one ciemności, potworów, czarownic, złodziei czy dużych zwierząt. Należy mieć również to na uwadze, że zabawy trzylatków koncentrują się bardziej wokół konkretnych rzeczy, a nie relacji i grup rówieśniczych. Nie jest to więc jeszcze odpowiedni moment na zakup gry planszowej lub zespołowej.

Prezenty idealne dla trzylatka – postaw na rozwój fizyczny dziecka

Prezenty dla trzylatka mogą być skoncentrowane wokół sportu, który jest na ogół ważną dla dzieci dziedziną życia. Chłopcy oraz dziewczynki w wieku trzech lat wykazują dużą aktywność. Czynności takie jak schodzenie ze schodów czy bieganie nie sprawiają im trudności. Trzy latka to dobry wiek na zakup pierwszego rowerka dziecięcego czy małej hulajnogi. Prezent tego typu przyczyni się do większego rozwoju aktywności fizycznej dziecka, a ponadto będzie pomocny podczas budowania poczucia ważności sportowego stylu życia. Bezpieczny, wygodny i atrakcyjny wizualnie rowerek, traktorek albo koń na biegunach to ciekawe opcje na upominek pod choinkę, na urodziny czy z okazji Dnia Dziecka.

Trzylatka w stroju świątecznym

Jakość i ekologia, czyli drewniane zabawki dla trzylatka

Prezent dla trzylatka z drewna? Czemu nie?! Wiele sklepów ma w swojej ofercie urocze zabawki, które nie tylko sprawdzą się świetnie podczas codziennych zabaw trzylatka, ale także świetnie wyglądają. Drewno należy do trwałych materiałów, dlatego z zabawek zakupionych dla dziecka będzie mogło korzystać również jego rodzeństwo, co stanowi ważną zaletę takiego prezentu. Drewniany wózeczek z lalką dla dziewczynki to dobry pomysł na budowanie w niej kobiecej tożsamości, a układanki w postaci dużych puzzli lub klocków mogą okazać się odpowiednie, nawet kiedy w domu są jeszcze młodsze dzieci. Układanie obrazków w jedną całość może stanowić dla trzylatka nie lada wyzwanie, ale przez to rozwija go i pomaga mu w rozwoju intelektualnym. Brak ostrych krawędzi oraz łatwość do utrzymania w czystości to kolejne argumenty za drewnianymi zabawkami, które docenią także rodzice maluszka.

Mama z trzylatkiem otwierają prezent

Ubranka — praktyczny prezent dla maluszka

Prezent dla trzylatka w postaci ubranka? To także dobry pomysł, ale przedtem warto skontaktować się z mamusią dziecka, by poznać dokładny rozmiar i dowiedzieć się jakiego typu odzież byłaby najbardziej pożądana. Ubrania dziecięce mogą być naprawdę atrakcyjne wizualnie, a dodatkowo niektóre z nich są sprzedawane w zestawach. Dziecko w wieku trzech lat często z powodu pracy obojga rodziców musi pójść do przedszkola, a w związku z tym potrzebuje wielu różnych ubranek. Chodzi tutaj przede wszystkim o codzienne stroje takie jak spodnie, bluzeczki, koszulki, rajstopki, getry, ale także okrycia wierzchnie i akcesoria zimowe jak kurteczka, czapka, szalik, rękawiczki. W przedszkolu okresowo mogą być potrzebne także przebrania i kostiumy, które to są zakładane na takie okazje jak bale przebierańców czy zabawy choinkowe. To także dobry pomysł na prezent oraz sposób na odciążenie portfeli rodziców maluszka.

Trzylatka szczęśliwa z prezentu

Książeczki dobre na wszystko

Prezent dla dziecka w wieku trzech lat może mieć również postać książki. Współczesne księgarnie oferują książeczki dedykowane dla dzieci w tym wieku. Czytanie wspólnie z mamą i tatą będzie ciekawą rozrywką dla dziecka i jest polecane zwłaszcza przed snem. Książka sensoryczna to kolejna propozycja na prezent dla trzylatka. Tego typu pozycja jest wyjątkowa, ponieważ oznacza naukę przez zabawę i wprowadza dziecko w świat, którego dotychczas nie znało. Książeczki sensoryczne nie tylko uczą nowych rzeczy takich jak cyferki, literki, rozpoznawanie potraw, wiązanie butów czy posługiwanie się sztućcami, ale również ma zazwyczaj piękną oprawę i ładny design.

Rysowanie na ekranie

Prezent dla trzylatka może być związany z jego aktywnościami. W wieku trzech lat dziecko zazwyczaj sięga po przybory do rysowania i chętnie tworzy obrazki. W związku z tym bardzo pomocny może okazać się zakup akcesoriów związanych z tworzeniem rysunków. Podczas rysowania dziecko ćwiczy swój mózg i zdolności manualne, dlatego taka aktywność jest bardzo pożądana. Warto więc kształtować w dziecku chęć to tworzenia i malowania również za pośrednictwem prezentów. Dobrą opcją będzie kupno malowanek do rysowania po śladzie, ale zwyczajny blok z czystymi kartkami także będzie odpowiedni, ponieważ malunki stworzone przez trzylatka od postaw także go rozwijają.

Zestaw do rysowania jako rozwojowy prezent

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie