Airsoft Gun to rozgrywka wojskowa, mająca na celu wyeliminowanie drużyny przeciwnej poprzez zdobycie bazy oraz zestrzelenie wszystkich uczestników. W tym celu korzysta się z replik broni palnej, strzelających nabojami z plastiku.

Sporo osób myśli, że broń jest jedyną i najważniejszą rzeczą, muszącą zjawić się na polu walki. Nie jest to oczywiście prawda. Do istotnych części ekwipunku należą przede wszystkim wymagane zabezpieczenia oraz konkretne umundurowanie.

Zaczynając od zabezpieczeń

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ASG, mając określony budżet na sprzęt, większość wydają na broń. Jest to jeden z możliwie największych błędów, których każdy powinien unikać. Z początku nasze osiągi w grze i tak nie będą satysfakcjonujące, gdyż bardziej doświadczeni gracze bez najmniejszych problemów zniszczą nas taktyką. Replika nie ma tu więc żadnego znaczenia. Zdecydowanie więcej leży w tym czasie po stronie zabezpieczeń.

Warto zakupić asortyment, dzięki któremu ustrzeżemy się od bólu, powstającego na skutek ostrzału bądź też zapobiegniemy niespodziewanym kontuzjom. Najważniejszym elementem w grze są okulary. To one mają za zadanie chronić nasze oczy w trakcie rozgrywki. Na polu walki zabronione jest ich ściąganie, nawet w przerwie. Mają być one plastikowe i posiadać certyfikat odporności na uszkodzenia spowodowane strzałem kulki.

Kolejna kwestia to hełm. Zawsze warto mieć go ze sobą. Chroni on naszą głowę przed ostrzałem, co jest niezwykle ważne w kontekście długotrwałej rozgrywki. W teorii, celowanie w głowę jest zabronione, jednak zdarzają się niekiedy omyłkowe sytuacje. Nieobowiązkowe, choć przydatne są jeszcze ochraniacze na łokcie i kolana, a także buty za kostkę. Te pierwsze okażą się pomocne w przypadku przetarć, a drugie mogą ochronić nas przed ewentualnymi zwichnięciami kostki, powstałymi na skutek biegu po lesie.

Broń jako kwestia drugorzędna

Po zakupie całego osprzętu zabezpieczającego, można przejść do wyboru broni. Ta z kolei dzieli się na wiele rodzajów. Każdy sklep z replikami asg oferuje wyłącznie odmiany, które niegdyś służyły w różnych armiach świata. Nie spotkamy tam broni stworzonej wyłącznie do celów Airsoftu. Zdecydowanie najpopularniejszymi odmianami są aktualnie repliki z napędem elektrycznym. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i dopiero rozpoczynający przygodę amatorzy. Główną zaletą jest prostota w obsłudze, choć sprzęty te cenowo również są jednymi z droższych. Tego typu mechanizm najlepiej spisuje się w karabinach maszynowych, natomiast do pistoletów czy karabinów snajperskich stosuje się odpowiednio napędy gazowe i sprężynowe.

Umundurowanie – czy jest konieczność zakupu kamuflażu?

W amatorskich rozgrywkach, mundury otrzymuje się albo z wypożyczalni, albo w ogóle nie zwraca się na nie uwagi. Warto mieć odzież, która ochroni nas przed kulką, a w ramach odróżnienia drużyn ubierać na wierzch koszulki tego samego koloru.

Drużyny bardziej zaawansowane mają już swoje jednolite kamuflaże, co nadaje rozgrywce nieco więcej dynamiki i klimatu. W grach amatorskich raczej nie powinniśmy się tym przejmować, a dobre ubranie zakładać tylko i wyłącznie w celach ochronnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie