Antyperspirant – rodzaje męskich antyperspirantów

Znaleźć skuteczny antyperspirant dla mężczyzn to trudne zadanie. Rynek zdaje się ogromny, a większość wypróbowanych kosmetyków nie zawsze się sprawdza. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest kilka rodzajów antyperspirantów i nie każdy z nich może odpowiadać na twoje potrzeby.

Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn – skład

Antyperspiranty działają bezpośrednio na przyczynę, czyli hamują produkcję potu. Ich zadaniem jest blokowanie ujścia gruczołów potowych i tymczasowe ograniczenie wydzielanie potu. A nawet jeśli coś się pojawia, zmniejszają objętość wilgoci, więc na ubraniach nie powstają plamy. Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn przekształca się pod wpływem temperatury i wilgoci w inną formę, która zwęża ujście gruczołów potowych.

Antyperspiranty działają w ten sposób, ponieważ zawierają kilka podstawowych składników: sól glinu, ałun potasu lub związku cyrkonu. Bardzo często w składzie tych kosmetyków pojawia się także talk, który chłonie pot, i silikony, które chronią przed wysychaniem i zapobiegają powstawaniu plam na ubraniach. Niektóre produkty bazują na najnowocześniejszych technologiach, jak L’Oréal Men Expert, który zawiera Ceramic System – niezwykły system zapobiegający poceniu w przypadku uderzeń wysokiej temperatury.

Antyperspirant a dezodorant

Warto wyróżnić dwa rodzaje kosmetyków: antyperspirant i dezodorant. Oba mają za zadanie walczyć z potem, jednakże działają w zupełnie różny sposób.

Antyperspirant zmniejsza ilość produkowanego potu (czasami nawet do zera), dezodorant natomiast tylko go maskuje. Niektóre z nich zawierają talk i inne substancje absorbujące, ale większość jedynie zawiera składniki bakteriobójcze i maskuje zapachem nieprzyjemną woń potu. Dlatego wybierając kosmetyk do ochrony przed potem, najlepiej sięgnąć po skuteczny antyperspirant dla mężczyzn. Dezodorant to rozwiązanie dla tych, którzy pocą się mało, prawie wcale.

Rodzaje antyperspirantów dla mężczyzn

Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn może występować w różnych formach. Niezależnie od składu i zawartości substancji zapachowych, może być w kulce (roll-on), sztyfcie, kremie lub aerozolu. Najbardziej popularne są oczywiście dwa pierwsze.

Forma aplikacji nie ma wpływu na działanie kosmetyku. Tak naprawdę dobrze sprawdza się każdy z nich i wybór powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami lub potrzebami. Antyperspirant roll-on i sztyft są poręczne i dobrze sprawdzają się w podróży, aerozole lepiej dezynfekują, a kremy są idealne do bardzo wrażliwej lub uszkodzonej skóry.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie