Wygodne obuwie

Dla mężczyzn odmian i rodzaju obuwia jest bardzo dużo, jednak dla kobiet jest ich znacznie więcej. Stąd takie długie wędrówki od sklepu do sklepu, aby znaleźć tą jedną parę, zazwyczaj na jeden sezon. Jednak nie trudno się dziwić, nieodpowiedni dobór obuwia skutkuje przykrymi konsekwencjami, w postaci odcisków czy obtarć. To pokazuje, jak istotnym elementem dla kobiet w garderobie są same buty. Istnieje pradawny przesąd, który mówi o tym, aby mężczyzna nie kupował butów kobiecie, ponieważ od niego odejdzie. Przesąd ten ma uzasadnienie raczej w bliskich związkach kobiety z mężczyzną, nie zaś w stosunku do mamy, siostry, bratowej czy teściowej (wiec porzućmy wszelką nadzieję).

Mając na uwadze powyższe, jedynym rodzajem obuwia, jakie preferujemy na prezent dla kobiet, są wygodne kapcie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ciepłe kapcie wywołają uśmiech, nawet u bardzo wymagającej zakupowiczki. Przed dokonaniem zakupu wystarczy upewnić się, jaki rozmiar stopy posiada kobieta, dla której szukamy kapci. Z łatwością odczytamy rozmiar obuwia z dotychczasowych butów. Zazwyczaj, w okresie przejściowym można doszukać się kilku nieużywanych już par butów, z których na wkładce w bucie czy podeszwie odczytamy ich rozmiar. Jeżeli kobieta przechowuje obuwie w oryginalnych opakowaniach, możemy też odczytać rozmiar z kartonu.

Pozostaje już nam tylko wybrać kolor i odpowiedni model. Pamiętajmy, aby kapcie pasowały do charakteru, a nie go w pełni odzwierciedlały. Istnieją bowiem takie kapcie, które wyglądem przypominają zwierzaki, jednak nie zawsze jest to dobry pomysł na zakup. Jeżeli nasz prezent ma być używany, a nie leżeć głęboko w szafie zalecamy, aby kapcie wywierały pozytywne wrażenie u kobiety, a przede wszystkim były wygodne.

Buty na prezent

Dla miłośniczek czytania

Choć czasami można usłyszeć, jak mało czasu mają kobiety, to na chwilę wyciszenia z książką znajdują czasami czas. Wybór nowej książki może wydawać się trudny, jednak czasami warto sprawdzić, co aktualnie znajduje się w zbiorach czytelniczki. Nie chcemy przecież podarować tytułu, który już znajduje się w biblioteczce. Czasami na portalu społecznościowym można odczytać ulubione tytuły i preferencje co do tematyki. Daje nam to dodatkowe wskazówki, aby trafić z prezentem dla kobiety.

Jeżeli w zbiorze zauważymy dominującą ilość książek jednego autora, może to być wskazówka, że jego twórczość trafia w gust kobiety. Warto wtedy poszukać najnowszych tytułów lub bestsellerów cenionego przez kobietę autora. Jeżeli wybranego tytułu nie odnajdziemy w zbiorze, zakup tego prezentu może okazać się miłą niespodzianką.

Sama książka to nie jedyna opcja, jaką możemy rozważać. Dla miłośniczek czytania, szczególnie tych, które cenią sobie kompaktowe rozwiązania, dobrą propozycją może okazać się czytnik e-booków. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z osobą, która wyraźnie woli wersję papierową. Jeżeli natomiast zaobserwowaliśmy, że kobieta czyta książki nawet na telefonie, to jest to sygnał, aby rozważyć taką opcję prezentową. Czytnik e-booków jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż czytanie z telefonu. Jest nie tylko wygodniejszym, lecz także zdrowszym dla oczu, mając na uwadze chociażby wielkość wyświetlacza.

Jest wielu producentów, którzy oferują multimedialne czytniki. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się także czytniki wodoodporne, co zdecydowanie w starciu z tradycyjną papierową książką daje dodatkowe korzyści. Kolejnym istotnym elementem, który należy rozważyć, jest pojemność nie tylko baterii, ale także pamięci wewnętrznej urządzenia. W czytniku zmieści się bardzo dużo tytułów, nie zajmując przy tym miejsca na regale.

Książka na prezent

Prezent dla kobiet, które lubią ciepło

Pewnie wyjazd do ciepłych krajów w okresie zimowym byłby najlepszym rozwiązaniem, jednak nie zawsze możliwym do zrealizowania. Mając na uwadze, że mamy codzienne obowiązki, a także za mało urlopu, aby wjechać na przynajmniej 3 miesiące, możemy rozważyć coś bardziej przyziemnego.

Zapewne niejedna z kobiet marzy o przytulnym miejscu przy kominku w zimowy wieczór.  Dlaczego nie, jeżeli tylko mamy możliwości do wybudowania kominka lub zawieszenia biokominka na ścianie. O ile pierwsza opcja wymaga dużo pracy, o tyle biokominek może zastąpić TV, ale nigdy nie zastąpi prawdziwych odgłosów palącego się drewna.

Sposobów na utrzymanie ciepłej atmosfery, jest na szczęście znacznie więcej. Możemy skorzystać z pomysłu, jakim jest ciepły sweter czy koc. Obecnie można znaleźć w sklepach nawet koc z rękawami co sprawia, że utrzymując pełną swobodę ruchu, kobieta może owinąć się nim jak w kokon.

Rodzaj prezentu, szczególnie dla bliskiej nam kobiety powinien być dobrany rozważnie. Świadczy to o naszym zaangażowaniu w dostrzeganiu problemów, z jakimi kobiety spotykają się na co dzień. Warto na podstawie tych obserwacji zauważyć, na co najczęściej narzekają. Jeżeli problemem jest zimno, warto rozważyć zakup takiego prezentu, który skutecznie rozwiąże ten problem. Mogą to być rękawiczki, ciepły szal, płaszcz, sweter, kapcie czy nawet elektryczna podgrzewana poduszka lub koc.

Koc na prezent

Prezent dla miłośniczek muzyki

Większość z nas lubi słuchać muzyki. W jaki sposób będziemy to robić, zależy od naszych preferencji i miejsca, w którym będziemy ją odtwarzać. Jeżeli dobrym rozwiązaniem mogą być słuchawki, to pozostaje nam wybrać tylko czy dokanałowe, czy nauszne. Warto kierować się opiniami w Internecie, aby mieć pewność, że wielogodzinne słuchanie muzyki czy audiobooków będzie komfortowe.

Kobiety zazwyczaj mają torebkę pełną swoich codziennych potrzebnych rzeczy, wiec warto rozważyć opcję bardziej kompaktową. Kiedy przyjdzie wybierać między portfelem i telefonem a słuchawkami to zapewniam, że to słuchawki będą zbierać kurz na półce.

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio głośniki bezprzewodowe. To czy kobieta, której podarujemy taki prezent, będzie z niego korzystać, zależne jest od tego gdzie mogłaby go użyć. Musimy zadać sobie pytanie, gdzie można użyć naszego prezentu i jak często. Odsłuch z głośnika nie powinien stanowić problemu w domu czy w pracy, o ile pracodawca na to pozwoli. Słuchawki wydają się w tym przypadku prezentem o charakterze bardziej osobistym, co może mieć kluczowe znaczenie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here