Koszula męska z elastyną

Producenci na metce używają różnych nazw: elastyna, elastan, poliester, itp. Są to syntetyczne materiały, które dodają koszuli męskiej dodatkowych „funkcji”, takich jak np. rozciągliwość. Dzięki temu koszula może bardziej przylegać do ciała i dodatkowo podkreślić sylwetkę. Poprzez dodatkową dawkę elastyczności, możemy poczuć pełen komfort użytkowania męskiej koszuli z elastyną.

Niestety materiały syntetyczne nie pozwalają naszemu ciału w pełni oddychać, co często może skutkować szybkim poceniem się. Dodatkowo bliskość koszuli z ciałem powoduje, że plamy od potu widoczne są praktycznie od razu. Domieszki materiałów syntetycznych producenci stosują do bawełny i zazwyczaj mieszczą się one w 20% składu koszuli. Dzięki takim mieszankom materiałów, koszulę możemy kupić taniej. Domieszki syntetycznych materiałów pozytywnie wpływają na uodpornienie koszuli na gniecenie.

Kolor i wzór koszuli

Kolorów koszul jest prawie tyle, co kolorów krawatów. Istnieje jedna bardzo ważna zasada: tylko jeden z tych elementów może być wzorzysty. Gdyby pominąć tę zasadę, nasz ubiór z eleganckiego przerodziłby się w bałagan i chaos optyczny. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze kolorystyki koszuli i krawata, aby nie stwarzać pozoru jednolitej plamy. Kolory obu tych elementów odzieży powinny odróżniać się od siebie. Kolejną cenną wskazówką może być to, aby krawat nie był jaśniejszy od koszuli. Nie stosując się do tej wskazówki, możemy sprawiać wrażenie gangstera lub kogoś bez poczucia szyku i elegancji.

Koszule męskie wizytowe, głównie mogą kojarzyć nam się z białym kolorem. Jednak, aby zachować wizytowy charakter możemy także założyć koszulę bogatszą we wzory.

Koszula w kratę dla mężczyzny

Męska koszula w kratę pozwala zachować formalny wizerunek, pod warunkiem, że nie jest wykonana z flaneli czy jeansu. Koszula w kratę doskonale sprawdzi się na mniej poważnych spotkaniach biznesowych oraz wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych (z wyjątkiem ceremonii pogrzebowych). Aby jednak koszula w kratę mogła pełnić zastępstwo dla klasycznej koszuli białej, warto zwrócić uwagę na to, by krata nie była zbyt duża.

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są koszule we wzory zastępujące kratę, są to różnego rodzaju drobne wzory typu: kotwica, delfiny itp. Pokrywają one całą powierzchnię koszuli, podobnie jak krata. Dzięki podmianie małych znaczków/wzorów zamiast kraty, można delikatnie przełamać formalny wygląd, jednocześnie pozbywając się krawata.

Koszula w kratę dla mężczyzny

Biała koszula męska – klasyka w męskiej szafie

Biały to najpopularniejszy kolor wśród wszystkich barw. Swoją popularność biel zawdzięcza uniwersalnemu zastosowaniu. Biała  męska koszula doskonale nadaje się na śluby, chrzciny, komunie, imieniny, urodziny, rozmowę kwalifikacyjną, spotkanie biznesowe itp. Biała koszula jest bardzo oficjalna i doskonale podkreśla elegancję. Pasuje do prawie wszystkich krawatów, z którymi choć delikatnie kontrastuje. Biała koszula to także doskonały wybór do garnituru, pod warunkiem, że zachowamy zasadę dwa do jednego.

Czarna koszula – męska „mała czarna”?

Czarna koszula najczęściej kojarzy nam się z ceremonią pogrzebową. Do takiej koszuli ciężko dobrać krawat, bo zawsze będzie on jaśniejszy niż koszula. Dlatego też oprócz pogrzebów, czarna koszula męska doskonale nadaje się do noszenia codziennego. Czarną koszulę można połączyć z jeansami, które rozjaśnią delikatnie wizerunek naszej osoby. Ten typ zdecydowanie nie nadaje się na spotkania biznesowe.

Koszula męska w kwiaty

Kolorowa koszula dla mężczyzny to świetny wybór na wieczorne potańcówki, równie dobrze pasuje na wyjście na grilla do sąsiadów. Zachowuje poczucie szyku, jednocześnie przełamując formalny charakter wyglądu. Podobnie jak koszula hawajska, zdecydowanie nie jest to koszula do garnituru.

Koszula męska w paski

Podobnie jak koszula w kratę czy biała, koszula w paski zachowuje formalny wygląd. Doskonała na spotkania biznesowe pod warunkiem, że paski są drobne. Kolor pasków, to tak naprawdę kwestia indywidualnego gustu. Warto, aby wszystkie paski koszuli były w tym samym kolorze, zbyt duża ilość kolorów zmniejsza formalny charakter ubioru. Jeżeli natomiast wizytowy charakter nie jest wymagany, możemy pozwolić sobie na bogatsze kolorystycznie rozwiązania. Świetny typ koszuli do garnituru. Paski pionowe czy poziome to kwestia gustu lub budowy ciała, najczęściej można jednak spotkać modele z paskami pionowymi.

Koszula jeansowa (koszula dżinsowa)

Koszula wykonana z jeansu doskonale sprawdzi się jesienną porą. Nie nadaje się do garnituru, należy unikać także połącznia z krawatem. Świetnie pasuje do codziennych spodni, które nie będą w tym samym kolorze, w przeciwnym razie możemy wyglądać jak w kombinezonie. Idealna na co dzień, na wyjście z kolegami, do znajomych i wszędzie tam, gdzie formalny charakter nie jest wymagany.

Koszula hawajska

Jak sama nazwa wskazuje, hawajska koszula męska świetnie sprawdza się na wakacjach. Najlepszym okresem dla kolorowych wzorów z palmami itp. jest lato. Ten typ koszuli męskiej nie nadaje się do krawatu czy garnituru, tym bardziej na spotkania biznesowe. Bogata kolorystyka i hawajskie klimat znacznie lepiej sprawdzają się na nieformalnych spotkaniach towarzyskich i wakacyjnych imprezach.

Koszule męskie sportowe

Tym mianem można nazwać dość szeroką grupę koszul. Zazwyczaj są to koszule z pagonami, naszywkami, zawiniętymi rękawami, a nawet kapturem. Koszule sportowe decydowanie nie nadają się do garnituru oraz w połączeniu z krawatem. Takich koszul zazwyczaj nie nosi się w spodniach. Nie posiadają formalnego wyglądu, nadają za to elegancji i ekstrawagancji. Zastosowanie może być na różne imprezy okolicznościowe, takie jak np. imieniny, urodziny, spotkanie z kolegami itp.

Jaką męską koszulę kupić?
5 (100%) 2 votes

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here